Olomouc – Teplice 0:2

8 května 2013 |

Nastalo pracovní pondělí 6.5. a pod vlivem poslední prohry doma se nás do Olomouce moc nechystalo. Část z nás pojala výjezd jako výlet a vyjížděli již dopoledne, bohužel hodně času ztratili díky neštěstí na dráze, kdy museli do Olomouce cestovat oklikou. Ale nakonec jsme se všichni u Androva stadionu sešli a díky moravským fandům nás bylo o trochu víc, než našich kluků na hřišti. Nás, přímo teplické, potěšil příslib cesty zpět – místo čtyřhodinového čekání na spoj, kterým bychom dorazili do Teplic až ráno, jsme se vraceli s juniorkou autobusem a doma jsme byli v rozumnou dobu.

Ale zápas teprve začínal, vyzdobili jsme si nehostinný sektor hostí naším logem, navlékli dresy, zavěsili šály a v první půli viděli to, co vy v televizi. Nejdříve nic moc, ale postupem času se kluci osmělovali, příslibem byla dělovka Chovance, ale to pravé přišlo až během deseti minut v druhém poločase.

To už jsme totiž začali „čarovat“ a protože já mám vyzkoušeno, že když mám šálu na uzel, dáme gól… tak jsme si, my holky, tu šálu zavázaly a ono to tam padlo. Ba ne, góly byly vyústěním celkové hry, nakonec jsme to udrželi do konce a věřte, radost byla veliká – první z kroků k záchraně se podařil.

Kluci nám došli poděkovat a my vyrazili k autobusu, počasí se najednou změnilo, ale to nám už nevadilo, do Teplic byla cesta sice daleká, ale radostná. Teď se můžeme těšit na další pondělí, ve stejném čase musíme doma potvrdit svou vůli po vítězství a tudíž udržení se v lize, čeká nás Ostrava.

Melda.