Výjezd fanklubu do Českých Budějovic

2 října 2012 |

České Budějovice – Teplice 3:2

29.9.2012

Poněkud specifický a neradostný, vzhledem k současnému postavení klubu v ligové tabulce, byl náš výjezd na utkání Gambrinus ligy do Českých Budějovic, mezi domácím klubem a FKT. Náš klub v takové situaci v novodobé historii ještě nebyl, aby se coby tradiční aspirant na poháry pral o nesestupovou příčku pro změnu s tradičním aspirantem na sestup. Nicméně, taková je současná realita a údělem nás skalních fanoušků je podporovat ty své bez ohledu na to, jak je zrovna pro klub nasměrována korouhvička  – k úspěchu, či neúspěchu.
Fanklub výjezd pro své členy a další zájemce zorganizoval opět po železnici, i když nepředpokládaná výluka mu postavila do cesty náhradní autobus mezi Benešovem a Táborem. Ale dalo se to přežít, cesta alespoň nebyla tak jednotvárná. Navíc si účastníci našli kratochvíli v hraní karet, takže cesta ubíhala rychleji. Cesta tam byla zorganizována na dřívější dobu odjezdu, s ohledem na plánovanou návštěvu, exkurzi do vyhlášeného pivovaru Budvar, která se před zápasem uskutečnila. Někteří účastníci zvolili raději procházku městem a návštěvu vyhlášených Masných krámů. Pak už přišla na řadu cesta na stadion a samotný zápas. Při povzbuzování naše hlasivky postupně dusil neradostný vývoj zápasu, který byl za stavu 3:0 už docela deprimující. V závěru naši žlutomodří sice zkorigovali výsledek, na odvrácení prohry to však už nestačilo. Přestože vlastně přece jen vyrovnali, pomezní rozhodčí byl proti a hlavní neuznal regulérní gól na 3:3. Zklamaní, smutní, zdeptaní jsme se ze stadionu vypotáceli do deště na cestu na nádraží. Tam jsme se zakrátko z internetu dozvěděli, že trenér bezprostředně po zápasu oznámil svoji rezignaci. Je v tom alespoň nějaká naděje, že dojde od této chvíle k nějakému bodu zlomu, obratu k lepšímu. Hrát o záchranu teplickému týmu rozhodně nepřísluší.

Na nádraží v Č. Budějovicích

Fotogalerie z výjezdu: http://addax.rajce.idnes.cz/2012.09.29._C.Budejovice-FKT