Zážitek teplického fanouška, hráče a člena fanklubu z turnaje v Jihlavě

23 května 2012 |

Turnaj v Jihlavě pro mě byl zážitkem. Vrátil mě na dva dny zpátky do dětství, kdy jsem se vracel domů špinavý z antuky u stínadelské školy. Nebylo to jen fotbalovým prostředím, vůní čerstvě střižené trávy nebo zapocenými dresy naházenými na podlaze šatny. Bylo to utužení přátelství z ochozů Stínadel bok po boku na hřišti. Zjevením pro mě byl náš brankář Pepa. Netušil jsem, že v dnešní době lze ještě potkat člověka s tak čistou duší. Jak on se trápil z těch 27 gólů ve své síti po prvním dnu, jak celou noc trpěl.

Jak ho nakopla vychytaná nula v prvním raním nedělním mači a posílily lapené penalty v rozstřelu o 11. místo. Jak si nevěřil, když za ním přišli kluci ze Sparty, že nemají do rozhodujícího boje brankáře. A jak byl šťastný, že se mu záskok vydařil. Ze samého dna až do vysněného nebe během tří hodin, to jinde nezažijete. Pepa se zakloněnou hlavou hleděl do slunce a zalykal se blahem: “Já chytal za profíky…” A mě zas bylo chviličku osum, díky Pepo!

Kozel.