Výjezd fanklubu do Ostravy

5 listopadu 2012 |

Ostrava – Teplice 3:2

V tomto výjezdu jsme zamířili vlakem do Ostravy, za dalším zápasem v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. V naději, že se naši žlutomodří borci konečně vzchopí a zabodují na hřišti soupeře. Navíc soupeře, který s námi zápolí o nesestupovou příčku a doma nevyhrál už půl roku. Bohužel, zápas svým průběhem doslova kopíroval naše klání v Č. Budějovicích, včetně konečného výsledku.

Ještě před ním jsme po příjezdu obdrželi policejní ochranu, která se o nás starala po celou dobu pobytu v Ostravě, až do zpátečního odjezdu. Před zápasem jsme zamířili na oběd do naší oblíbené hospůdky, která se nachází kousek nad Bazaly. Tam nás v útulném prostředí mysliveckého rázu přivítala liška Bystrouška.

Poté už nás čekal na stadionu sektor hostů a samotný zápas. Sešli jsme se tam nakonec v počtu 16 fanoušků, 7 s výjezdem fanklubu a 9, kteří přijeli na vlastní pěst. Snažili jsme se fandit, což se na na hřišti v průběhu zápasu u našich hráčů neprojevilo. Až v samotném závěru, kdy pouze korigovali ostudný výsledek 3:0. Byli jsme prý i slyšet v ruchových mikrofonech v internetovém vysílání.

Cesta po zápase zpět k domovům byla zahájena policejním antonem, který nám přistavili k sektoru před koncem zápasu. Brali jsme ho s povděkem, neboť vlak z nádraží nám odjížděl půl hodiny po závěrečném hvizdu. Měli jsme v něm sice trochu stísněný pocit, na lavici za mříží a s pouty, houpajícími se nám nad hlavami, ale kdo by to v tomto časovém stresu nebral.

Ve vlaku, uhánějícímu ku Praze, jsme pak veliteli, našemu anděli strážnému, zaslali děkovnou SMS. Zde je jeho odpověď: “Děkuji, to zahřeje. Taky musím před Vámi smeknout, konečně po dlouhé době fans, co přijeli na fotbal. Šťastnou cestu domů a více bodů. SKPV Ostrava.”

výjezd fanklubu do Ostravy

Fans v sektoru