EURO 2012 zápas Česká republika – Rusko

12 června 2012 |

Na cestu do Wroclawi jsme se vydali už v pátek ráno, abychom si co nejvíce užili atmosféru mistrovství Evropy. Vyplatilo se. Trasa přes Drážďany byla bez problémů a ani na německo-polských hranicích jsme se nesetkali s větším zdržením. Auto jsme zaparkovali poblíže fanzóny a mohli jsme vyrazit. Ve městě panovala výborná, přátelská atmosféra. Byli zde fanoušci a fanynky různých národů, i těch kteří tudy jen projížděli do dějišť zápasů jejich týmů. Potkali jsme zde například Iry, Chorvaty, Španěly a také samozřejmě Rusy a Poláky. Celý den jsme si tuto atmosféru velkého šampionátu užívali a těšili se na večer, až příjde to hlavní.

Nastal podvečer a my se vydali na cestu na stadion. Všude kolem bylo cítit, jak se všichni na zápas těší. Stadion byl skoro zaplněn již dvě hodiny před utkáním. Začátek utkání se blížil a atmosféra gradovala. Myslím si, že jsme byli lepší jak rusové a pomohl tomu i český moderátor Libor Bouček. Narozdíl od rusů mu stačilo říci jméno hráče a fanoušci doplnili  příjmení. I často kritizovaného útočníka Milana Baroše a trenéra Michala Bílka. Zpěv hymny pro mě byl velkým zážitkem. Došlo i na známé kdo neskáče není čech.  Díky vývoji utkání se na koně dostali ruští fanoušci, čemuž se nedá divit. A myslím, že se ani nikdo nemůže divit českým fanouškům, že celý zápas nebyla atmosféra taková, jako v prvních patnácti minutách. K fotbalu samotnému se vyjadřovat nebudu, ten všichni jistě viděli a názor si udělali sami.

Celkově to ale bylo víc než vydařené a jsem rád že jsem tam mohl být. A už se těším na dobu, až podobná atmosféra bude  u nás na Stínadlech 😉

Marky