FC Hradec Králové – FK Teplice 0:0

28 července 2014 |

Po letní přestávce se opět rozjela fotbalová nejvyšší soutěž. Od nynějška známá jako Synot liga. Pro nás sezona začala zápasem v Hradci Králové proti místnímu FC.

Na výjezd se přihlásilo 9 lidí, což bylo vzhledem k prvnímu zápasu, dobrému termínu a s předpokladem krásného počasí, mírným zklamáním. Nakonec se nás ale v sektoru sešlo kolem 50 fans což je slušné číslo. Že stadion v Hradci nepatří mezi ty nejkrásnější, spíš naopak jsme věděli, ale že tam vládne totální amatérismus a neschopnost jsme zjistili až po příchodu do sektoru hostí. V sektoru nebylo připraveno žádné občerstvení, stánek chyběl a jelikož tam jsou jen záchody TOI-TOI, tak nebylo možné se ochladit ani vodou z vodovodu. Od pořadatelů se nám dostalo odpovědi, že někdo snad dorazí. Když nikdo nedorazil, zkusili jsme kontaktovat hradecký klub. Na internetu jsme našli číslo na pevnou linku, ale tu samozřejmě v sobotu odpoledne nikdo nezvedal. Občerstvení se podařilo zajistit až s pomocí zástupců našeho klubu. Ke konci poločasu jsme asi zase upadli v nemilost a pomohl až v průběhu druhé půle popěvek z písně Žízeň.  Od hlavního hradeckého pořadatele se nám dostalo vysvětlení, že prý jim to stánkař který měl být u sektoru hostí v den zápasu zrušil a nedokázali sehnat náhradu. Nevím co bylo za problém tedy domluvit slečny které by k nám chodili už od začátku a ne až po skoro hodině co jsme dorazili na stadion.
V průběhu zápasu se fandilo skoro po celou dobu a panovala dobrá atmosféra. Škoda, že jsme neproměnili jednu z našich šancí a neodvezli jsme si tři body. Remíza je ale celkem spravedlivá vzhledem k průběhu zápasu a počtu šancí na obou stranách. Hradec není naším oblíbeným soupeřem, navíc to pro našeho soupeře byl první zápas v první lize po roční pauze a při cestě domů jsme se shodli že na začátek sezóny a první venkovní zápas je bod dobrý. Slovy klasika: Až na konci sezóny uvidíme jakou tenhle bod měl cenu. Z Hradce se jen tak vozit body nebudou…
Teď nás čeká další nováček, České Budějovice. Přijďte podpořit naše borce v co největším počtu.

hdr pokladna hostí vstup do sektoru vlajky občerstvení fans 1 fans 2 fans 3 samolepky