Teplice mají nového trenéra

30 května 2012 |

Ode dneška má FK Teplice nového trenéra A-mužstva. Stal se jím dosavadní asistent prvního mužstva, Lukáš Přerost. Je držitelem nejvyšší trenérské licence a také jednoho teplického primátu: stal se nejmladším trenérem FK Teplice (34 let) a zároveň je angažování do funkce hlavního trenéra jeho premiérou v kariéře. Přejeme mu úspěch v práci s mužstvem a na startu má naší podporu. Bude ji potřebovat, protože na počátku své nelehké práce nejspíš bude čelit nepřízni fanouškovské obce. Ta si přála po odchodu Petra Rady angažování nějaké trenérské osobnosti, mající za sebou zkušenosti a úspěchy. Jako byli na trhu aktuálně volní Lavička s Komňackým.

Pro Lukáše Přerosta hovoří velká znalost místního prostředí a poměrů, i předchozí práce s mladými v dorostu a juniorce, taktéž asi nejlépe zapadá do plánů klubu. Mínusem bude na startu jeho práce asi již zmíněná nepřízeň veřejnosti, která staví jeho nezkušenost do protikladu s očekáváním opaku. Ani příbuzenská spjatost s členem představenstva klubu mu zřejmě plusové body do startu nepřidá. Ale nechme se překvapit, třeba paradoxně právě tato počáteční nepřízeň a překážky budou Lukášovi větší inspirací a ambicí k dosažení úspěchů s mužstvem.