Uvolněný post trenéra

26 května 2012 |

Událostí, která v poslední době hýbe fotbalovými Teplicemi, je odchod trenéra Rady do Slavie Praha. Je to už jeho třetí nedokončená teplická anabáze. Z pohledu fanklubu je to v každém případě škoda, neboť trenér Rada mu vycházel všemocně vstříct a úzce s ním spolupracoval. Z pohledu FK Teplice se  však zdá být jeho loňské angažování opět krokem vedle, bráno pohledem  záměru dlouhodobější koncepční práce s A-týmem. I když z krátkodobého hlediska bylo jeho roční působení v Teplicích přínosem, pokud si dal za cíl vylepšit celkovou bilanci a herní projev z předešlé sezóny. Další vyhlášený cíl – Evropské poháry – však nesplnil a zejména obrovské zklamání z krachu domácího pohárového zápasu s Olomoucí zřejmě vedlo k jeho rozhodnutí opustit Teplice.

Žhavou otázkou dne teď je, kdo na jeho uvolněné místo. Ti volní a ověření kvalitou, jako např. Lavička a Komňacký, byli již svedeni kluby, které nás v námluvách předešli – Spartou a Jihlavou. Nezbývá, než vybírat dále. Několik jmen je omíláno mezi fanoušky – Habanec, Vavruška, Frťala, Přerost, Straka, Uhrin ml. … Kdo z nich se nakonec v Teplicích u kormidla A-týmu objeví? Nechme se překvapit.