Zdeněk Ščasný – nový trenér Teplic

11 října 2012 |

Až na předposlední místo tabulky nejvyšší soutěže klesly Teplice po 9. kole, v němž prohrály 2:3 v Českých Budějovicích. Žlutomodří sice začali sezónu výborně, v premiéře nového ročníku GL porazili 1:0 Mladou Boleslav po dobrém výkonu, pak si přivezli bod z Brna, to už byl však zároveň start neúspěšné série. Z osmi zápasů v řadě vytěžili jen tři body za tři remízy! Něco takového Na Stínadlech hodně dlouho nepamatují – místo vysněného útoku na pohárové příčky takové fiasko.

Dobře si toho byl vědom  i 35-letý trenér Lukáš Přerost, který po porážce na jihu Čech sám odstoupil. “Hodně mě zklamali zejména hráči, protože trenéru Přerostovi vůbec nepomohli. Jejich vinou je, kde v tabulce jsme. Na hřišti jim absolutně chyběla disciplína a kázeň”, pronesl rozzlobený ředitel Hrdlička. Odstoupení Přerosta vzal i jako svoji osobní porážku. “Byl jsem to hlavně já, kdo Lukáše v létě doporučoval k našemu áčku. Jeho trenérskou práci a nadšení jsem znal dlouho. Je mladý, plný sil. A tvrdím, že v budoucnu může být stále perspektivní znovu i pro Teplice”, dodal Hrdlička.

Disciplínu a kázeň by měl vnést do mužstva nový trenér Zdeněk Ščasný, který je o dvacet let starší, než Přerost. V české lize vedl naposledy Viktorii Žižkov, s níž ale v roce 2009 sestoupil do II. ligy. V 90. letech získal dva tituly se Spartou, jejíž dres předtím oblékal i jako hráč. V zahraniční trénoval např. i renomovaný řecký klub Panathinaikos Atény. Jeho posledním trenérským působištěm byl maďarský mistr VSC Debrecen.

“Když za mnou přišly Teplice s nabídkou, neměl jsem nad čím váhat”, prohlásil Ščasný. “Naším záměrem bylo znovu angažovat trenéra z regionu, to je filozofie klubu. Navíc jsme chtěli respektovaného, zkušeného kouče, který dostane z hráčů, co v nich je”, sdělil Hrdlička.

Premiéra mu vyšla. Teplice poprvé pod jeho vedením porazily v ligovém utkání 10. kola ligového nováčka z Jihlavy 3:1. Díky tomu se posunuly v tabulce na 12. místo.

Zdeněk Ščasný